Dobrokarta Poznaj nas

Skąd czerpaliśmy inspirację?

Należymy do grona osób prowadzących zdrowy styl życia, dla których troska o dobro naszych dzieci jest kwestią kluczową. Z reguły naturalne i ekologiczne przekąski, adresowane do najmłodszych, dużo kosztują. Pozostałe natomiast, przeważające na sklepowych półkach, zawierają dużo konserwantów i chemicznych dodatków, które są szkodliwe dla organizmu.

Naszym celem było więc stworzenie linii pysznych, zdrowych, wysokoenergetycznych smakołyków, które nie będą rujnowały kieszeni Konsumentów. Chcemy aby dzieci mogły wziąć do szkoły na drugie śniadanie coś, co jest zarazem zdrowe, smaczne, doda im potrzebnej energii i jeszcze rozbawi. A rodzice nie będą musieli za każdym razem powtarzać „to jest niezdrowe”, „tego nie można”, „ za drogie”.

Dzieci to klient wymagający, jesteśmy pewni jednak, iż nasza Porcja Dobra przypadnie do gustu małym smakoszom i z powodzeniem zastąpi w ich plecaczkach wysokoprzetworzone słodycze.

Zatem, w jaki sposób możemy zainteresować dzieci produktami naturalnymi?

Oczywiście oferując im smaczne, a jednocześnie zdrowe łakocie.
Za cel obraliśmy sobie stworzenie zdrowego, wartościowego produktu, który wzbudzi zainteresowanie dzieci. Tak powstała Kostka Porcja Dobra – idealne połączenie 3 rzeczy:

  • Naturalny i zdrowy smakołyk – dla ciała
  • Zabawka niespodzianka – dla umysłu
  • Dobrokarta – dla duszy

O jakich smakołykach mowa?

Wierzymy, że przekąski nie wymagają nieskończonej listy trudnych do wymówienia składników, aby dobrze smakowały. Coraz modniejszy jest nurt, w którym etykiety są naprawdę proste i jasne.

Naszą uwagę zwróciły gorące zakątki świata, gdzie owoce i orzechy użyte do produkcji naszych przekąsek dojrzewają w słońcu, uprawiane metodami tradycyjnymi (bez pestycydów), na ekologicznie czystych terenach, z dala od cywilizacji.

Przez rok zwiedzaliśmy różne kraje, pracowaliśmy nad recepturami, testowaliśmy rozmaite mieszanki na sobie i swoich dzieciach, aż opracowaliśmy produkt w naszym mniemaniu idealny. Tak powstała „Porcja Dobra” – zdrowa przekąska, łącząca wszystko co w naturze najlepsze i znakomity smak.

Nasze produkty zawierają tylko naturalnie występujące w owocach cukry. Pozbawione są chemicznych dodatków. Proces produkcyjny przebiega z  zastosowaniem metod sprzyjających zachowaniu wartości odżywczych, mających korzystne oddziaływanie na zdrowie: witamin, minerałów oraz naturalnie występujących kwasów tłuszczowych. Jest to szczególnie istotne dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Czym jest Dobrokarta?

Łączy nas nie tylko zamiłowanie do zdrowych smakołyków, lecz również wspólna misja życiowa, którą jest generowanie i rozpowszechnianie dobra w otaczającym nas świecie. Poszukując inspiracji, natknęliśmy się na społeczny projekt „dobrokarty” przedstawiony na konferencji TEDx w Rosji, który został zaadaptowany i odtworzony przez nas.

Dobrokarty wywołują pozytywne emocje – bawią, śmieszą, a jednocześnie pielęgnują takie wartości jak wdzięczność, życzliwość, wspaniałomyślność, dobroć wobec najbliższych i otaczającego świata. Dlatego też zdecydowaliśmy się na dołączanie dobrokart do naszych produktów aby w ten sposób wnieść swój wkład generowanie dobra na świecie.

Myśl o przyszłości

Zdrowe jedzenie, robione od serca i bezwarunkowa miłość to najważniejsze rzeczy, jakie możemy ofiarować naszym dzieciom na dobry start. Zaś szczęśliwe, młode pokolenie buduje dobrobyt całego narodu

Porcja dobra jest więc inwestycją w przyszłość. Kierunkiem rozwoju naszego przedsięwzięcia jest podnoszenie świadomości w zakresie zdrowego odżywiania i szerzenie pozytywnego nastawienia do świata.

Odkrywamy nowe smaki zdrowej żywności, dostępnej dla każdego i radość dzielenia się dobrem!