Porcja Dobra ma to coś!

2020.08.07

Porcja Dobra, jako marka produkująca naturalne i zdrowe przekąski dla całej rodziny staramy się – mimo nie najlepszych dla biznesu czasów – trzymać dobrych praktyk i angażować w działania, które są spójne z jej filozofią. Ostatnio na rynku przekąsek karierę robią trzy słowa: prozdrowotność, “convenience” i premiumizacja. Według agencji Nielsen badającej branżę spożywczą są one synonimem sukcesu w tym sektorze gospodarki. I nam to bardzo pasuje! 🙂

Oznacza to, że patrząc nawet w szerszej, globalnej skali, rynek podąża tym tropem, który my wyznaczyliśmy sobie  kilka lat temu i byliśmy w Polsce pod tym względem w grupie prekursorów. 

 

Prozdrowotność – dobry skład w naturalnych przekąskach

To trend, który był nam bliski od samego początku, ba! był nawet jednym z powodów powstania linii Porcja Dobra. Chcieliśmy stworzyć zdrową alternatywę, dla wysokoprzetworzonych słodyczy zalegających sklepowe półki. Nie od dziś wiadomo, że pełno w nich i prostego cukru i tajemniczych związków chemicznych, których działanie na ludzki organizm nie zawsze jest korzystne. Postanowiliśmy zrobić coś smacznego ale zdrowego, mając na uwadze także własną gromadkę.

Nasze zdrowe przekąski dla dzieci są w stu procentach naturalne. Zarówno krążki, listki jaki i kulki mają w składzie tylko owoce i orzechy. Do niektórych dajemy dla smaku przyprawy takie jak karob czy cynamon, które znane są ze swoich prozdrowotnych właściwości. Orzechy wspierają system nerwowy rozwijających się organizmów. Suszone owoce mają wiele cennych witamin i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Można powiedzieć, że prozdrowotność to nasze drugie imię.

 

Convenience – naturalne przekąski dla zabieganych

Ten termin bardziej wiąże się ze stylem życia niż samymi przekąskami i ich składem. Oznacza on, że zazwyczaj żyjemy w wielkim pośpiechu, posiłki też jadamy na tzw. jednej nodze, często rozmawiając jednocześnie przez telefon. Na pewno nie jest to zdrowe, ale cóż tak już jest. Jeśli więc nie mamy czasu na spokojny posiłek zadbajmy chociaż o to, by był wartościowy. Od początku promujemy nasze zdrowe przekąski jako doskonałe drugie śniadanie do szkoły. Ich naturalny skład i dość wysoka kaloryczność (suszone owoce i orzechy wcale nie mają mało kalorii 😉) zapewnia uczniom wystarczającą dawkę energii. Porcja Dobra pakowana jest w małe porcje na jeden raz, więc każdemu dziecku wystarczy przerwy, by spokojnie zjeść.

Nasze łakocie okazały się też znakomitą zdrową przekąską dla osób prowadzących aktywny tryb życia: rowerzystów, biegających, wspinających się, tańczących. Angażujemy się w wiele akcji, których celem jest promocja sprawności fizycznej, ponieważ jak głosi stare, ale mądre przysłowie: “W zdrowym ciele, zdrowy duch”. I tu przechodzimy do trzeciego tematu…

 

Premiumizacja, czyli coś dla ducha!

W zasadzie najtrudniej go wyjaśnić, ale jest on nam najbliższy. Oznacza wartość dodaną, to “coś”, co wyróżnia produkt na rynku, co czyni go wyjątkowym. I Porcja Dobra ma to “coś”! Poszukując inspiracji natknęliśmy się na społeczny projekt „dobrokarty” przedstawiony na konferencji TEDx w Rosji, który został przez nas zaadaptowany i odtworzony. Do naszych zdrowych przekąsek dołączamy Dobrokarty. Niby nic, ot kolorowy obrazek z motywującym hasłem, a niesie tyle dobrej energii. Nie spodziewaliśmy się, że Dobrokarty staną się tak popularne nie tylko wśród dzieci, ale też wśród dorosłych. Robią furorę nawet wśród tak twardych facetów jak tirowcy. Chodzi o to, że nie tylko częstujesz kogoś czymś dobrym, ale też dajesz mu dobre słowo, swoją serdeczność, ciepłe uczucie, czyli karmisz jego duszę, a wtedy ona zdrowieje.

W tych niepewnych czasach wszystkim życzymy lekkości i na ciele i na duszy, a przede wszystkim zdrowia.