Największe wydarzenie sportowe dla przedszkolaków!

2021.05.05

Bliżej Przedszkola już po raz siódmy zachęca nauczycieli przedszkoli w całej Polsce do organizowania imprezy biegowej SPRINTEM DO MARATONU na terenie przedszkola lub w miejscu zamieszkania. Celem wydarzenia jest popularyzowanie biegów wśród dzieci, upowszechnianie zdrowego stylu życia i zachęcanie do aktywnego spędzania czasu, w tym (głównie) czasu na świeżym powietrzu. A my z ogromną chęcią wspieramy takie inicjatywy!

 

VII Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków – SPRINTEM DO MARATONU
START: 10 maja | META 11 czerwca 2021 r.

 

 

Jeśli jesteś nauczycielem:
Zorganizuj biegi w Twoim przedszkolu/miejscu zamieszkania w terminie od 10 maja do 11 czerwca 2021 r. (bez konieczności wcześniejszego zgłaszania udziału).

 

Jeśli jesteś rodzicem przedszkolaka:
Poinformuj nauczyciela o wydarzeniu i wspomóż w organizacji SPRINTEM DO MARATONU.

 

Jeśli jesteś biegaczem, sportowcem:
Wspomóż przedszkolaków swoim dopingiem. Liczy się każda inicjatywa, nawet ta najmniejsza!

 

W sześciu dotychczasowych edycjach SPRINTEM DO MARATONU wzięło udział około 230 tysięcy przedszkolaków z ponad 1600 placówek z całej Polski. Mali uczestnicy po-konali łącznie dystans 106 570 km, co daje ponad 2525 długości maratonu. Edycja w 2019 roku była szczególnie imponująca – wzięło w niej bowiem udział 81649 przedszkolaków z 1225 placówek. Wszyscy uczestnicy pokonali łącznie 42309 km. Oczywiście, nie o wyniki podawane w kilometrach tu chodzi, lecz o promowanie zdrowego stylu życia i zachęcenie do aktywności fizycznej, ruchu w celu wyrobienia w dzieciach naturalnej potrzeby aktywnego spędzania czasu w życiu dorosłym.

BLIŻEJ PRZEDSZKOLA, jako pomysłodawca i koordynator udostępnia na stronie projektu bezpłatnie komplet materiałów pomocnych w oprawie imprezy biegowej. Takie jak: numery startowe, medale, dyplomy dla dzieci.

Więcej informacji na: www.blizejprzedszkola.pl/sprintem-do-maratonu
#SprintemDoMaratonu